Mozilla Firefox

Mozilla Firefox 4.0 indir

Daha iyi Internet Deneyimi Firefox; virüsleri, casus yazılımları ve istenmeyen pencereleri saptayarak onları engelleyen bir arayüze sahiptir. Firefox sayesinde sayfalar hiç olmadığı kadar hızlı açılır. Üstelik sevdiginiz sitelerin bağlantılarını kolaylıkla Firefoxa aktarıp kullanabilirsiniz. Sekmeli tarama, Canlı Yer Imleri ve bütünleşik arama çubuğu gibi özelliklerle dopdolu olan Firefox, internetten elde edebileceklerinizin daha fazlasına ulaşmanızı sağlar.

Kullanımı Kolay, Yönetmesi Zevkli Firefox internete ulaşmanızı kolaylaştırır. Kolay anlaşılır arayüzü taramaya hemen başlamanız için gereken her şeyi size sunar. Içe Aktarma Sihirbazi aracılığıyla diğer tarayıcılardaki yer imlerinizi, ayarlarınızı ve parolalarınızı Firefoxa aktarabilirsiniz. Ileri düzeydeki kullanıcılar da araç çubukları, eklentiler ve temalar sayesinde tarayıcılarını istedikleri yönde şekillendirip kendi tercihlerine göre ayarlayabilirler.

Otomatik Güncelleme Yeni güncelleme sistemi sayesinde en taze güvenlik ve özellik güncellemelerine ulaşabilirsiniz. Firefox bu ufak boyutlu güncellemeleri arka planda sessizce indirir ve kurulmaya hazır olduklarında size haber verir. Mozilla Firefox 4.0

Sekmeli Tarama Ayni pencerede birden çok pencereyi es anli olarak açmak için sekmeleri kullanin; zorlanmadan ileriye ve geriye hareket edin. Ilgili sayfalari yan yana tutmak için sekmeleri tutup tasiyin.

Gelişen Açılır Pencere Engelleyici Firefoxun açilir pencere engelleyicisi daha fazla sayida istenmeyen pencereyi açilmadan yakalamak üzere gelistirildi.

Bütünleşik Arama Bütünlesik arama çubugu sayesinde en gözde arama motorlarini kullanarak internette arama yapin; seçtiginiz motorlari arama çubuguna ekleyin.

Daha Güçlü Güvenlik Firefox olasi casus yazilim, solucan ve virüs tehdidine karsi kapilari kapatarak interneti sizin için güvenle gezebilecek bir yer hâline getirir. Firefox gelistiriciler toplulugu 7 gün 24 saat boyunca sizin karsilaşabileceginiz güvenlik tehditlerini yakindan takip ederek, güncellemeler araciliğiyla güvende kalmanızi saglar.

Özel Veri Temizliği Yeni tasarlanan Özel Verileri Temizleme araci sayesinde kisisel gizliliginize el uzattirmayin. Tek bir tiklamayla tarama geçmisini, çerezleri, form girdilerini ve parolalarinizi kapsayan tüm özel verileri silin.

Canli Yer Imleri Begendiginiz site ve günlüklerdeki gelismelerden haberiniz olsun. Canli Yer Imleri sayesinde internetteki en güncel içerige ulasin.

Firefoxu Özelleştirin Araç çubuklarindan yeni dügmeler seçin, yeni özellikler eklemek için eklentiler kurun ya da tarayicinizin görünümünü bastan asagiya degistirmek için istediginiz bir temayi kullanin... Firefox istediginiz sekilde görünür, istediginiz biçimde çalisir.

Yeni Kuşak Web Desteği Yenilikçi Web teknolojileri ve servisler size daha zengin bir deneyim sunar. Açik Web standartlarini destekleyen Firefox, bu teknoloji alt yapisini kullanarak çalisan araçlari kullanmaniza olanak saglar.

Firefoxun Özellikleri

Yeni Güncelleme Sistemi Artik Firefoxu güncellemek için onu bastan indirmeye gerek yok. Firefox, yeni güncelleme sistemi sayesinde, kendi kendini sadece birkaç yüz kilobayt veri indirerek güncelleyecek. Bu, kullaniciya hem zaman kazandiriyor, hem güvenligi artiriyor, hem de baglanti hizi yavas olan kullanicilarin güncelleme islemini kolaylastiriyor. Güncelleme sirasinda uyumsuz eklentiler otomatik olarak devre disi birakilarak Firefoxun istikrarli çalismasi saglaniyor. Eklentiler de tek tek ya da toplu olarak güncellenebiliyor.

Özel Veri Temizleme Aracı Özel verileri temizleme seçenegi sayesinde ziyaret edilen sayfalarin kayitlari, sitelerin bilgisayariniza biraktigi çerezler, tarama önbellegi, dosya indirme kayitlari, kimligi dogrulanmis oturum bilgileri ve kayitli form verileri çabucak temizleniyor. Bu islem ya kullanici tarafindan kisayolla ya da kullanicinin istegi dogrultusunda tarayicinin kendisi tarafindan yapilabiliyor.

Taşınabilir Sekmeler Firefoxta sekmeler fare ile tutulup baska yere tasinabiliyor. Öte yandan sekmeler arasinda geçiste klavye kullanimi alaninda iyilestirmeler ve yenilikler yapilmis durumda.

Hızlanan ileri ve Geri Hareket Daha önce açilan sayfalara erismek için tarayicinin geri ya da ileri dügmelerine basilir basilmaz bu sayfalar ekrana yansiyacak. Çünkü artik veriler sunucudan degil, dogrudan önbellekten aliniyor.

Yeni Seçenekler Menüsü Araçlar > Seçenekler yolu izlenerek açilabilen "Seçenekler" menüsü yeniden tasarlandi. Iç içe geçen sekmeler sayesinde ilgili bölümü bulmak ve ayarlari degistirmek artik çok daha kolay.

Resim Simgeleri Firefoxta resimlerin ufaltilmis hâlleri sekmelerin simgesi olarak kullaniliyor. Bu sayede birden çok resim açilmasi durumunda hangi sekmede hangi resmin açik oldugu kolayca anlasilabiliyor.

FTP Erişimi FTPye anonim olarak giriste sorun yasanirsa Firefox kullanici adi ve parola soruyor.

SVG, CSS2 ve CSS3 Desteği Firefox ile birlikte SVG (ölçeklenebilir çizimler) destegi sunuluyor. Destegin arttigi teknolojiler arasinda JavaScript 1.6, CSS2 ve kismi olarak CSS3 var.

Bozuk Siteleri Bildirme Araci Araç çubuguna eklenecek bir dügme sayesinde bozuk görünen veya hatalı isledigini düşündügünüz sayfalari Mozilla gelistiricilerine bildirebilirsiniz.

Ve Digerleri...
Mac OS X ile artan uyumluluk
RSS beslemelerini otomatik algilama
Hata iletisim kutulari yerine hata sayfalarinin açilmasi
Flash canlandirmalarinin neden oldugu istenmeyen pencerelerin açilmasinin engellenmesi
Daha hizli sayfa açma ve daha az bellek kullanimi
Ortadan kaldirilan binlerce irili ufakli hata

Firefoxun Temel Özellikleri
Sekmeli tarama
Istenmeyen pencereleri engelleme
Bütünlesik arama
Canli yer imleri
Özellestirilebilme olanagi
Güvenli ve hizli tarama

Firefox 4.0 ile gelen özellikler ve yenilikler Sekmeler adres çubugunun üst kismina tasinmistir ve görünüm Google Chrome internet tarayicisina benzetilmiştir. Dilerseniz sekme çubuğunu adres çubuğu altina tasiyabilirsiniz Tarama hizi iyilestirilmistir Eklenti yönetim penceresi yeni sekmede açilmaktadir ve eklentiyönetimi gelistirilmistir JavaScript yükleme hizi arttirilmiştir Yerimleri araç çubugu kaldirilmis yerine yerimleri düğmesi eklenmiştir (Yerimleri araç çubugu istenildigi takdirde açilabilmektedir) Durdur ve yenile düğmeleri tek bir dügmede birlestirilmistir HD HTML5 video destegi eklenmistir Daha fazla HTML5 form kontrolü eklenmistir Tarayici motoru olarak Gecko 2 gelistirilmistir, böylece daha hizli tarama imkani olmaktadir Adobe Flash, Apple Quicktime veya Microsoft Silverlight eklentileri ile meydana gelebilecek çökmeleri önlemek için degişiklikler yapilmiştir Tarayici üzerine Firefox dügmesi eklenmistir, böylece en çok kullanilan özelliklere rahatlikla erişilebilmektedir Apps Tab özelligi ile en sik kullandiginiz siteler sekme çubugu basina eklenerek sürekli elinizin altinda olacaktir Sekmeler arasinda hizli geçis özelliği eklenmistir. Çok fazla sekme açik oldugunda sekmeler arasinda dolasmak yerine gitmek istediginiz sekme ile ilgili anahtar kelimeyi adres çubuguna girerek hizli bir sekilde ilgili sekmeye ulaşabileceksiniz Menü araç çubugu gizlenmistir. Böylece tarama alani genişletilmistir. Istege bagli olarak menü çubugu açilabilmektedir.

Bing

bing internet tarayıcısını indirmek için tıkla

Microsoft’un yeni arama motoru BING internet kullanıcılarına hizmet vermeye başladı. Bundan sonra Live Search yerine bu sayfayı göreceksiniz, www.live.com adresi de www.bing.com ’a yönlendirilmiş durumda.

Yeni arama sayfasıyla Microsoft, dünyadaki ziyaretçi sayısını artırır mı bilemiyoruz ancak Türkiye’deki Google kullanımı pek de düşecek gibi gözükmüyor.

xRank uygulaması Bing xRank ismiyle devam ediyor. Burada ünlü kişilerin arama sonuçlarına göre hazırlanmış bir favori listesi bulunuyor. Bu sayfaya Bing anasayfasındaki Diğer kısmına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ünlülerde Gülben Ergen, futbolcularda Arda Turan başı çekiyor :)

Video Ön İzleme

Bing ile arama yaptığınızda video ile ilgili sonuçlar da çıkarsa, bu videoların ön izlemelerine ulaşabiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken videoya tıklamak.

Videolar için detaylı arama (süresine, yayınlandığı siteye, çözünürlük ve boyuta göre) yapabiliyorsunuz.

Opera 10.51

opera indirmek için tıkla

Opera, bir web tarayıcısı uygulamasıdır. Buna ek olarak E-posta alışverişi ve IRC sohbet gibi özellikleri desteklemektedir.

Opera, Norveç’li Opera Software firmasının ürünüdür.

Microsoft Windows, GNU/Linux, Mac OS X, Solaris SPARC, FreeBSD i386 gibi işletim sistemleri ve intel (i386), SPARC ve PowerPC işlemci mimarilerinde çalışabilmektedir. Opera asıl ününü cep telefonu ve bu tip mobil pazara sunuduğu web tarayıcı ile kazanmıştır. Masaüstü bilgisayarlar için olan sürümü ücretsizdir.

Özellikleri
* Sekmeli Gezinti
* Açılır Pencere Önleyicisi
* Tümleşik E-Posta İstemcisi
* IRC
* Tümleşik Arama
* Güvenlik
* Hız
* Parola Sihirbazı
* Özelleştirme
* Sesli Dolaşım
* RSS
* Özel Fare Hareketleri
* UserJs
* UserCss

Google Chrome 9.0.570.1

Google Chrome minimal tasarımıyla son derece pratik bir alternatif web tarayıcısıdır.

İnternet kullanımının yaygınlaşması ve gelişmesiyle birlikte bu alanda en önemli yapılardan olan web tarayıcılarının rekabetine bir yenisini ekleyen internet devi Google programın hızlı, basit ve güvenli yapısını ön plana çıkartıyor.

Google Chrome Genel Özellikleri:

Her işlem için tek bir kutu

Adres çubuğuna yazıp hem arama hem de web sayfaları için öneriler alın.

Yeni sekme sayfası

Her yeni sekmeyi açtığınızda, en çok ziyaret edilen siteleri, en çok kullanılan arama motorlarını ve en son yer imi eklenmiş sayfaları ve kapatılan sekmelerin görsel bir örneğini görürsünüz.

En sık ziyaret ettiğiniz sitelerin küçük resimleri Herhangi bir sekmeden en sevdiğiniz sayfalara ışık hızıyla erişin.

Uygulamalarınız için kısayollar Sevdiğiniz web uygulamalarını başlatmak için masaüstü kısayolları alın.

Dinamik sekmeler Yeni pencereler oluşturmak, birden fazla sekmeyi bir pencerede toplamak veya sekmelerinizi istediğiniz şekilde düzenlemek için tarayıcınızdan sekmeleri çabuk ve kolayca taşıyabilirsiniz.

Çökme kontrolü Kullandığınız her sekme tarayıcıda bağımsız olarak çalışır, bu yüzden bir uygulama çökerse diğerlerini etkilemez. coggle chrome indirmek için tıkla

Gizli mod Ziyaret ettiğiniz sayfaların Web geçmişinde görünmesini istemiyor musunuz? Özel tarama için gizli modunu seçin.

Güvenli tarama İnternette kimlik hırsızlığı yaptığından, kötü amaçlı yazılım kullandığından veya güvenli olmadığından şüphelenilen bir web sitesini ziyaret etmek üzereyseniz, Google Chrome sizi uyarır.

Anında yer imleri Bir web sayfasına yer imi eklemek mi istiyorsunuz? Yalnızca adres çubuğunun sol köşesindeki yıldız simgesini tıklayın.

Ayarları alma Google Chrome'a geçiş yaptığınızda, mevcut tarayıcınızda kullandığınız tüm yer imlerini ve parolaları kullanabilirsiniz.

Daha kolay indirmeler Araya giren indirme yöneticisi yok! İndirmenizin durumunu geçerli pencerenin altında izleyebilirsiniz. Google Chrome'un gelişimi, Beta sürüm değişiklikleri ve son olarak yayınlanan kararlı sürüm bilgileri için bu adresten detaylı üretici açıklamalarına ulaşabilirsiniz.

Internet Explorer 9 RC (Windows 7)

internet explorer 9 indir

Internet Explorer 9'daki yenilikler

Internet Explorer'da gördüğünüz bölümlerde olduğu kadar görmediğiniz bölümlerde de geliştirmeler yapılmıştır.

Internet Explorer 9'un düzenli bir tasarımı, tıklatılacak daha az iletişim kutusu, daha sezgisel bir gezintisi ve web tarama deneyiminizi hızlandırmaya yönelik birçok yeni özelliği vardır. Sabitlenen Siteler gibi özellikleri sevdiğiniz web sitesini tek tıklatmayla erişmek için doğrudan araç çubuğuna sabitlemenize olanak tanır. Donanım ivmesi gibi diğer özellikler, bir bütün olarak daha hızlı tarama deneyimi sağlar. Internet Explorer 9'la, web siteleri daha çok bilgisayarınızda her gün kullandığınız programlar gibi çalışır ve onlar gibi görünür.

Yenilikler şunlardır:

Düzenli tasarımı internet explorer 9 indir

Internet Explorer 9'u açtığınızda dikkatinizi çekecek ilk özellik küçük kullanıcı arabirimi olacaktır. Yazdır ve Yakınlaştır gibi çoğu komut çubuğu seçeneğine artık Araçlar çubuğu tıklatılarak ulaşılabilir ve sık kullandığınız öğeler de Sık Kullanılanlar düğmesi tıklatılarak görüntülenir. Bunların dışında, Internet Explorer size gereken temel denetimleri sağlar ve web'in ön plana çıkmasına izin verir.

Internet Explorer 9'un düzenli tasarımı Internet Explorer 9'da odak noktası web'dir

Not Komut çubuğunu, Sık Kullanılanlar çubuğunu ve durum çubuğunu geri yüklemek isterseniz, Yeni Sekme düğmesinin sağ tarafını sağ tıklatın ve menüden bu öğeleri seçin.

Mozilla Firefox 4.0 indir İnternet Explorer 8.0 indir operayı indirmek için tıkla İnternet Explorer 9.0 indir bing internet tarayıcısını indirmek için tıkla google Chrome indirmek için tıkla

En Son Kullanıcılar

  • hahed65
  • yasinakbiyik
  • akademig
  • stayger
  • keciorennakl